Chat with us, powered by LiveChat

Uroginekologia Warszawa

Uroginekologia Warszawa | Uroginekologia Warszawa Wola

Jako Salveo wychodzimy naprzeciw kobietom zarówno od strony estetycznej, jak i zdrowotnej. Uważamy, że kobieta staje się szczęśliwa, jeśli jest zadbana, ale przede wszystkim zdrowa. Niestety wiele z kobiet lekceważy swoje dolegliwości bólowe bądź spycha je na dalszy tor, uważając je za wstydliwe lub mało istotne. Wiele z nich cierpi z powodu bólu w obrębie miednicy, kości krzyżowej, a także dolegliwości ze strony układu moczowo-płciowego. Brak świadomości na temat możliwości leczenia, strach bądź wstyd blokują nas przed zrobieniem pierwszego kroku. Kroku do gabinetu fizjoterapeuty lub osteopaty. Uroginekologia Warszawa – tylko w Salveo Medical Care Warsaw!

Jakie dolegliwości dokuczają kobietom na co dzień, jeśli wchodzimy w problem uroginekologii?

Uroginekologia Warszawa – jest wiele dolegliwości natury kobiecej związanych z samą anatomią i fizjologią, z którymi borykają się kobiety. Uwzględniając również choroby, np. endometrioza czy stany pooperacyjne w obrębie miednicy, które nie zostają obojętne dla naszego samopoczucia.

Ponadto kobiety w ciąży również zmagają się z wieloma dolegliwościami towarzyszącymi temu wyjątkowemu stanowi. Są to m.in. ostre i przewlekłe bóle kręgosłupa, duszności, bóle spojenia łonowego i kości krzyżowej, bóle dna miednicy oraz drętwienie rąk i nóg.

Kobieta spodziewająca się dziecka wymaga również odpowiedniego przygotowania do samego porodu, aby zadbać o rozluźnienie mięśni i więzadeł w obrębie miednicy. Także sam organizm kobiety rodzącej ulega przeciążeniom w skutek porodu zarówno „siłami natury”, jak i po cesarskim cięciu.

Kolejnym aspektem rzutującym na samopoczucie po porodzie jest blizna po nacięciu krocza czy cesarskim cięciu. Jednak najczęściej występującą dolegliwością po porodzie jest nietrzymanie moczu, co wymaga reedukacji mięśni krocza i normalizacji napięcia mięśniowego w obrębie dna miednicy.

Statystyki i ćwiczenia – uroginekologia Warszawa

Aż 1/3 kobiet w Polsce cierpi z powodów uroginekologicznych. Jest to ogromna liczba. Bardzo ważne jest rozwiązanie tego problemu, ale również leczenie zachowawcze, do którego możemy zaliczyć:

  1. ćwiczenia mięśni dna miednicy – ćwiczenia te polegają na wzmocnieniu mięśni miednicy. Bardzo ważne jest tutaj, aby wyeliminować złe ruchy i nauczyć się wykonywania ich poprawnie. Ćwiczenia te są bardzo ważne nie tylko w przypadku nietrzymania moczu, ale i w zespołach bólowych miednicy. Stosuje się je też po zabiegach operacyjnych, a także w przypadku uszkodzenia nerwu sromowego
  2. elektrostymulacja – w tym przypadku mamy do czynienia z elektrostymulacją mięśni, które są osłabione. Ma ona na celu pobudzenie ich do skurczu i do pracy przez co mięsień ma się odbudować
  3. stosowanie w pochwie specjalnych przyrządów, które mają na celu podtrzymania szyjki pęcherzyka moczowego i cewki moczowej, a także podtrzymania opadających narządów

Wyżej wymienione postępowania nie są jedynymi, które rehabilitant może zastosować. Jest ich zdecydowanie więcej, a wszystko jest uzależnione od indywidualnego przypadku. Dlatego tak ważne jest, aby postępowanie rehabilitacyjne było prowadzone w porozumieniu z Pacjentem.

Uroginekologia Warszawa

Indiba Deep Care – przełom w uroginekologii i estetyce!

Jako Salveo dajemy możliwość zadbania o siebie zarówno pod kątem fizjoterapeutycznym, jak i estetycznym. W przypadku estetycznym z pomocą przychodzi nam Indiba Deep Care. Jest to technologia, która wpływa na biologię komórki od jej wnętrza poprawiając tym samym jej funkcjonowanie i regenerację. Za sprawą tego urządzenia nie tylko poprawimy wygląd skóry twarzy i ciała, ale również możemy zredukować zbędną tkankę tłuszczową.

Nie jest to jednak wszytko – Indiba pomaga też w odpowiednim stymulowaniu mięśni. Te z kolei są w stanie pracować o wiele lepiej.

Cennik

Z cennikiem usług uroginekologicznych można zapoznać się klikając w ten link: kliknij