Chat with us, powered by LiveChat

Rehabilitacja Warszawa Wola

Rehabilitacja Warszawa Wola | Indiba Activ

Centrum Rehabilitacji Salveo Medical Care Warsaw mieści się przy ul. Chłodnej 11 w Warszawie na Woli. Jesteśmy Placówką wyspecjalizowaną i nastawioną w głównej mierze na takie dziedziny, jak: rehabilitacja, fizjoterapia, ortopedia i masaż. Zajmujemy się zarówno rehabilitacją dorosłych, jak i dzieci. Ponadto dysponujemy nowoczesnymi gabinetami i sprzętem leczniczym przystosowanym do każdego Pacjenta. Pracujemy z Pacjentem 1 na 1, czyli w jednym gabinecie może w danej chwili przebywać tylko jeden Pacjent oraz terapeuta. Rehabilitacja Warszawa Wola – tylko z Salveo Medical Care Warsaw.Rehabilitacja Warszawa Wola

Dobry rehabilitant i odpowiednia rehabilitacja w Warszawie

Czym powinien charakteryzować się dobry terapeuta? To dość często padające pytanie. W dużej mierze dobry terapeuta przede wszystkim powinien podchodzić do każdego Pacjenta indywidualnie. Wiadomo, że nie każdy przychodzi z tym samym problemem i nie na każdego można zastosować tę samą metodę leczenia. Czy to terapia manualna, ćwiczenia, fizykoterapia czy inna technika lub urządzenie – przede wszystkim na samym początku trzeba postawić odpowiednią diagnozę i zaproponować leczenie.

Ile będzie potrzebnych terapii – to kolejne pytanie, które pada bardzo często w gabinecie, a na które jest bardzo ciężko odpowiedzieć. Każdy jest inny i na część terapii będzie potrzeba trochę więcej czasu, a na część mniej, ale średnie w Polsce przypadająca na jednego Pacjenta to 10.

Ważne jest, aby Pacjent, który udaje się na rehabilitację wysłuchał, jaki system leczenia proponuje mu terapeuta i aby wspólnie ustalili ilość wizyt oraz częstotliwość przyjść. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest też zadawanie Pacjentowi do domu ćwiczeń, które będzie mógł wykonać samodzielnie, a które przyspieszą jego proces leczenia.

Rehabilitacja Warszawa Wola – jak leczymy

W największej mierze w swojej pracy korzystamy ze swojego doświadczenia oraz zdobytej wiedzy, a ponadto wykorzystujemy technologię Indiba Activ. Jeżeli chodzi o rehabilitację w Warszawie na Woli (i nie tylko na niej), to są to jedne z najlepszych i najnowocześniejszych urządzeń dostępnych na polskim rynku. Posiadamy najwięcej tego typu urządzeń w Warszawie.

Nasze Centrum Rehabilitacji jest prywatną przychodnią rehabilitacyjną, dlatego usługi przez nas świadczone są na najwyższym poziomie, a czas oczekiwania na wizytę jest stosunkowo krótki.

Rehabilitacja na warszawskiej Woli

Do naszej Placówki trafiają Pacjenci, którzy mają różne kontuzje i urazy. Posiadamy młody zespół specjalistów, dlatego mamy otwarte umysły na zmieniającą się wiedzę. Nie jesteśmy zamknięci na schematy, ponieważ cały czas podnosimy swoje umiejętności.

Rehabilitacja Warszawa Wola – przede wszystkim każdy trafiający do nas Pacjent ma przeprowadzaną konsultację z terapeutą. Na jej podstawie zostaje zaproponowana metoda leczenia. Ważnym aspektem jest fakt, że Pacjent wspólnie z terapeutą podejmują decyzję o kolejnych krokach w powrocie do zdrowia. To od Pacjenta zależy, czy zdecyduje się na zaproponowane metody.

Zakres świadczonych usług medycznych w Salveo Medical Care Warsaw w przypadku rehabilitacji w Warszawie na Woli:

 1. rehabilitacja
 2. fizjoterapia
 3. konsultacje ortopedyczne
 4. USG
 5. fizykoterapia
 6. terapia Indiba Activ
 7. masaż
 8. terapia manualna i indywidualna
 9. fala uderzeniowa
 10. kinesiology taping

Rehabilitacja Warszawa Wola a ortopeda i USG

Bardzo ważne jest (o czym już wspominaliśmy), aby podejście do Pacjenta było jak najbardziej indywidualne oraz żeby otrzymał skuteczną pomoc. W naszej Placówce można skorzystać nie tylko z usług rehabilitacyjnych, ale również z konsultacji ortopedycznych i badania ultrasonograficznego. Od razu po badaniu lekarz może przepisać odpowiednią terapię skonsultowaną z fizjoterapeutą i wysłać na zabiegi.

Z racji tego, że dzielnica ta jest w głównej mierze zamieszkana przez starsze osoby, to zapotrzebowanie na rehabilitację w Warszawie na Woli jest znaczne. Ważne w tym przypadku jest również, aby odpowiednio zaplanować przebieg terapii i, jeśli jest potrzeba, skonsultować się z lekarzem ortopedą.

Powrót do pełnej sprawności – rehabilitacja Warszawa Wola

Niezależnie z jakiej terapii skorzystamy, to jej naturalną konsekwencją jest powrót do pełnej sprawności. Wspomniana wyżej Indiba Activ bardzo w tym pomaga i przyspiesza kolejne fazy powrotu do zdrowia.

 1. 96% – o tyle przyspiesza gojenie ran
 2. 79% – taki procent Pacjentów odczuwa natychmiastowe i długotrwałe zmniejszenie bólu
 3. 50% – o tyle szybsza jest regeneracja postartowa
 4. 4 razy krótszy czas leczenia większości problemów

Jak widać powyżej Indiba Activ pozwala w znacznym stopniu na przyspieszenie funkcji regeneracyjnych zachodzących w naszym organizmie. Główną jej zaletą jest to, że działa na zasadzie przepływającego przez nasz organizm prądu, który regeneruje komórkę i sprawia, że podczas terapii (w miejscu przyłożenia elektrody) odczuwamy bardzo przyjemne ciepło. Podczas rehabilitacji w Warszawie, gdzie mieści się nasza Placówka warto przynajmniej raz skorzystać z tego urządzenia.

Podsumowanie – rehabilitacja Warszawa Wola

Rehabilitacja w Warszawie czy to innym mieście może przebiegać według różnych schematów i z zastosowaniem różnego sprzętu. Najważniejsza jest jednak odpowiednio zaplanowana terapia i współpraca na linii fizjoterapeuta – Pacjent. Wtedy proces rehabilitacji przebiega sprawnie i powrót do pełnej sprawności jest o wiele szybszy.