Chat with us, powered by LiveChat

Rehabilitacja sportowa Warszawa Wola

Rehabilitacja sportowa Warszawa Wola

We współczesnym świecie coraz ciężej wyobrazić sobie sportowców, którzy nie poddawali by się zabiegom rehabilitacyjnym. I nie mamy tu na myśli tylko zawodowców. Również amatorzy są coraz bardziej świadomi siebie. Naciągnięcia, naderwania, stłuczenia. To tylko niektóre z przyczyn coraz częstszych odwiedzin gabinetów fizjoterapeutycznych przez Pacjentów. Rehabilitacja sportowa Warszawa Wola – tylko w Salveo Medical Care Warsaw!

Zawodowiec i amator – regeneracja potrzebna każdemu

Co prawda sportowiec zawodowy będzie narażony na przeciążenia o wiele cięższe i częstsze, ale jego organizm jest do nich bardziej przystosowany. Inaczej jest w przypadku amatorów, zwłaszcza tych, którzy rozpoczynają treningi bez wcześniejszego przygotowania. Zarówno w przypadku jednych, jak i drugich konieczne jest odpowiednie dbanie o siebie. Rehabilitacja zawodowców nieco różni się od amatorów.

Sportowiec zawodowy

Tutaj przede wszystkim musimy skupić się na odpowiednim przygotowaniu zawodnika do zawodów. Wiadomo, że w sporcie zawodowym o wynikach decydują często detale, więc nie można pozwolić sobie na zaniedbanie czegokolwiek. W tym celu trzeba wyeliminować dolegliwości bólowe (te, które się da) oraz przeciążenia i mikrourazy. Należy zadbać również o odpowiednie rozluźnienie mięśni (zarówno przed, jak i po). Z pomocą mogą przychodzić nam masaże, ale w zdecydowanej większości przypadków lepiej sprawdzi się terapia manualna najlepiej z zastosowaniem technologii Indiba Activ. Bardzo dużo będzie również zależało od tego, jak dobry jest terapeuta.

Nie można też zapominać o odpowiedniej odnowie i regeneracji po zawodach. Zbite mięśnie, urazy, krwiaki i stany zapalne – to tylko nieliczne rzeczy, z którymi trzeba się uporać. Najważniejsze jest przecież to, aby jak najszybciej wrócić do treningów na pełnych obrotach. Tutaj również bardzo dobrze sprawdzi się terapia manualne wspomagana przez Indiba Activ oraz różnego rodzaju masaże czy fizykoterapia.

Sportowiec amator

W tym przypadku zadanie dla terapeuty jest z jednej strony ułatwione, a z drugiej utrudnione. Przede wszystkim wydawać by się mogło, że amatorzy nie doznają takich przeciążeń, jak zawodowcy. I tak, i nie. Dlaczego? Ludzie uprawiający sport od czasu do czasu co prawda nie wykonują aż tak ciężkiej pracy, ale z drugiej strony ich organizm nie jest często w ogóle do niej przystosowany. Zwłaszcza, jeśli mówimy o osobach, które całe życie pracują za biurkiem i z dnia na dzień chcą rozpocząć mocną przygodę ze sportem. Taki start może być zabójczy dla mięśni i stawów.

Tutaj z pomocą również przyjdą nam wyżej wymienione techniki, ale w innym natężeniu.

O czym należy pamiętać?

Nieważne, czy jest się sportowcem zawodowym, czy amatorem bardzo ważna jest odpowiednie przygotowanie do zawodów oraz odnowa i regeneracja po nich.

W naszej Placówce pracujemy ze wszystkimi – sportowcami zawodowymi (reprezentanci Polski na różnych szczeblach i kategoriach, Olimpijczycy) oraz z amatorami. Najważniejszy jest Pacjent i jego problem.