Chat with us, powered by LiveChat

Rehabilitacja kolana Warszawa Wola

Rehabilitacja kolana Warszawa Wola | Ból kolana Warszawa Wola

W XXI wieku jedną z głównych dolegliwości, która doskwiera ludziom jest ból kolan. Jest to o tyle problematyczne, że ból w tym stawie może wynikać z dużej ilości przyczyn. Nieważne, czy jesteśmy zawodowymi sportowcami, amatorami czy wręcz stronimy od sportu – urazy kolanowe mogą nas dopaść w każdej chwili. Co zrobić i jak sobie z tym poradzić? Rehabilitacja kolana Warszawa Wola – tylko w Salveo Medical Care Warsaw!

Wpływ na rehabilitację kolana będzie miało bardzo wiele czynników – począwszy od wielkości problem, a skończywszy na odpowiednio postawionej diagnozie przez odpowiedniego specjalistę. Poniżej prezentujemy główne przyczyny i objawy, ale też piszemy, co zrobić, gdy takowy ból nas dopadnie.

Rehabilitacja kolana Warszawa Wola

Ból kolana – najczęstsze objawy?

 1. ból,
 2. obrzęk i ocieplenie okolicy stawu kolanowego,
 3. ograniczenie ruchów w stawie,
 4. zasinienie kolana,
 5. uczucie drętwienia, mrowienia oraz zaburzenia czucia,
 6. zniekształcenie stawu,
 7. wrażenie trzaskania w kolanie

Wyżej wymienione przypadłości są głównymi, ale nie jedynymi. Nieważne, czy boli Cię przednia część kolana, boczna, czy jest to rzepka czy może masz wrażenie bólu któregoś z więzadeł – jak najszybciej powinieneś udać się na diagnozę. Przy rehabilitacji kolana w największej ilości przypadków nie będzie potrzebny zabieg chirurgiczny i do zdrowia przywróci Cię dobry fizjoterapeuta.

Objawy zwyrodnienia kolana – kiedy potrzebna jest rehabilitacja kolana

 1. uczucie sztywności kolana,
 2. ból zlokalizowany w przedniej lub przyśrodkowej części kolana,
 3. nasilanie się bólu w trakcie ruchu
 4. trzeszczenie w kolanie,
 5. problem z wyprostowaniem nogi w kolanie,
 6. ból, obrzęk, zwiększenie ciepłoty stawu

Kolano – dlaczego jest takie ważne?

Z racji pełnionych w ciele funkcji staw ten jest narażony na bardzo duże przeciążenia. Chodzenie (zwłaszcza po schodach), bieganie, a nawet podnoszenie toreb z zakupami – wszystko to wywiera na nie bardzo duży nacisk.

Rehabilitacja kolana może być konieczna również w przypadku osób, u których następują zmiany zwyrodnieniowe. Niestety jest to nieunikniony proces i czeka każdego z nas. Jedyne, co możemy zrobić, aby w jakiejś mierze się temu przeciwstawić, to wcześniej zadbać o swoje kolana.

Kontuzja kolana może też przełożyć się na zmniejszenie codziennej aktywności życiowej, a co za tym idzie może to niekorzystnie wpłynąć na nasze zdrowie, samopoczucie, a nawet wygląd.

Rehabilitacja kolana Warszawa Wola

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom w naszej Klinice na ul. Chłodnej 11 dopracowaliśmy do perfekcji metody leczenia tego stawu. Po przyjściu do nas nasi specjaliści rehabilitując kolano będą mogli zastosować techniki manualne wspomagane Indibą Activ, która jest jednym z najskuteczniejszych urządzeń tego typu na rynku, a także wspomóc terapię falą uderzeniową. Dobiorą też odpowiednie ćwiczenia i dadzą zalecenia.

„Kolano biegacza”, „kolano skoczka”, „kolano kinomana”, uszkodzenie łąkotki, boczne przyparcie rzepki (ELPS), zespół tarcia pasma biodrowo-piszczelowego (ITBS), ból piszczeli i mięśni przy nich, zerwanie więzadła krzyżowego ACL – to tylko niektóre z dysfunkcji, które leczymy.

Rehabilitacja kolana a Indiba Activ

Indiba Activ jest jednym z najlepszych urządzeń do leczenia bólu. W zdecydowanej większości przypadków zdecydowanie skraca czas leczenia. Poniżej prezentujemy kilka niezależnych danych, które można znaleźć na portalu PubMed:

 1. 96% – o tyle przyspiesza gojenie ran
 2. 79% – taki procent Pacjentów odczuwa natychmiastowe i długotrwałe zmniejszenie bólu
 3. 50% – o tyle szybsza jest regeneracja postartowa
 4. 4 razy krótszy czas leczenia większości problemów

Więcej na temat Indiba Activ: kliknij

Ponadto do naszych specjalistów można umawiać się przez portal ZnanyLekarz.