Chat with us, powered by LiveChat

Łokieć tenisisty

Łokieć tenisisty leczenie Warszawa | Łokieć tenisisty fizjoterapia Warszawa

Łokieć tenisisty – co to takiego?

Wbrew pozorom łokieć tenisisty jest urazem, na który cierpią przeważnie ludzie wykonujący prace biurowe (czyli mający pracę siedzącą), mechanicy oraz ogrodnicy, którzy nie mają praktycznie nic wspólnego z grą w tenisa ani uprawianiem innego sportu. Podobnie, jak w innych tego typu schorzeniach, także i tutaj mamy do czynienia z mikrourazami (w okolicy nadgarstka – chodzi tutaj o długotrwałe, powtarzające się czynności, takie jak np.: klikanie myszką), które nie leczone prowadzą do pojawienia się stanu zapalnego, a co za tym idzie dużych dolegliwości bólowych. Leczenie łokcia tenisisty jest skomplikowane, dlatego tak ważne jest, aby terapeuta podszedł do problemu długofalowo.

Łokieć tenisisty – objawy

  1. silny ból w obrębie łokcia promieniujący do nadgarstka lub przedramienia
  2. wyczuwalna ciepłota okolicy łokcia
  3. odczuwalne osłabienie siły w ręce
  4. osłabienie nadgarstka

Łokieć tenisisty – leczenie

Z racji tego, że jest to zapalenie bocznego nadkłykcia kości ramiennej bardzo ważne jest szybkie rozpoczęcie leczenia. Jeszcze nie tak dawno uważano, że pacjent bez ból jest pacjentem zdrowym. Stosowano wtedy w największej mierze zastrzyki sterydowe (blokady), które jeszcze pogarszały stan. Nieświadomy niezaleczenia objawów pacjent wracał bez bólu do codziennych nawyków, przez co jeszcze pogarszał swój stan. Na szczęście coraz bardziej się to zmienia. Aby leczenie tej dolegliwości było skuteczne musimy zastosować kilka czynników. Przede wszystkie rehabilitację. Bardzo dobrze sprawdzają się również zabiegi z wykorzystaniem fali uderzeniowej. Jej działanie polega na tym, że zabieg koncentruje całe siły organizmu w jednym miejscu, co przyspiesza leczenie. Pobudza proces regeneracji, poprawia cyrkulację krwi i poprawia produkcja kolagenu.

W części przypadków sprawdzi się też masaż (jeżeli będzie wykonywany przez bardzo doświadczonego terapeutę) oraz kinesiotaping, który odciąży obciążony staw.

Fala uderzeniowa – ile trwa zabieg?

Zabiegi z wykorzystaniem fali uderzeniowej trwają najczęściej 15-30 minut. Jeżeli chodzi o ich ilość, to jest ona indywidualna, ale w największej ilości przypadków wystarcza 5-10 zabiegów.