Chat with us, powered by LiveChat

Ból pleców lekarz Warszawa

Ból kręgosłupa Warszawa | Ból kręgosłupa leczenie | Ból pleców lekarz Warszawa

Ból pleców jest czymś, z czym mierzy się co drugi Polak. Tak – statystyki są straszne. I nie jest ważne, czy ów Polak jest zawodowym sportowcem, amatorem czy może nie ma żadnej aktywności i tylko siedzi przy biurku – ból pleców może dopaść każdego z nas. Ból pleców lekarz Warszawa – leczenie tylko w Salveo Medical Care Warsaw!

Ból pleców i ból kręgosłupa – jak to ugryźć?

Przede wszystkim najbardziej narażony na urazy jest nasz kręgosłup szyjny, a także lędźwiowy. Ciężka praca fizyczna, sport, długie przesiadywanie przed komputerem – to tylko kilka przyczyn, przez które dochodzi do dysfunkcji. Ból pleców w największej mierze przypisywany jest kręgosłupowi, ale wcale nie musi mieść z nim nic wspólnego. Bardzo często jest wręcz trudno zdiagnozować, czego jest przyczyną, dlatego tak ważna jest pomoc dobrego terapeuty.

Najczęstsze przyczyny bólu pleców spowodowane kręgosłupem (ból pleców lekarz Warszawa):

 1. ześlizgnięcie kręgów – problemy z chodzeniem, problemy ze zgięciem nóg w biodrach
 2. przeciążenie kręgosłupa – tutaj przeciążenie może nastąpić z wielu przyczyn, zarówno uprawiając sport, jak i za długo siedząc przed komputerem możemy się nabawić czegoś niedobrego
 3. rwa kulszowa – ból w odcinku lędźwiowym promieniujący do uda lub stopy
 4. rwa barkowa – ból w odcinku szyjnym promieniujący do łokcia lub nadgarstka
 5. Lordoza, skolioza, kifoza – jedne z głównych wad postawy
 6. rwa udowa – ból w odcinku lędźwiowym wręcz uniemożliwiający poruszanie nogami lub jedną nogą
 7. „złamanie kręgosłupa” – uniemożliwia praktycznie całkowicie chodzenie

Najczęstsze przyczyny bólu pleców nie spowodowane kręgosłupem:

 1. zapalenie woreczka żółciowego
 2. zapalenie trzustki
 3. choroby autoimmunologiczne
 4. zapalenie jajników
 5. zapalenie jelit
 6. ciąża pozamaciczna
 7. zapalenie nerek

Są to główne, ale nie jedyne powody, dlaczego mogą boleć nas plecy.

Ból pleców lekarz Warszawa

Ból pleców w odcinku lędźwiowym

Ból pleców w tym odcinku najczęściej jest spowodowany przodopochyleniem miednicy, a co za tym idzie nadmiernym wygięciem kręgosłupa w kierunku brzucha w odcinku lędźwiowym. Jest to o tyle groźne, że zbliżające się do siebie kręgi nadmiernie uciskają na dysk, który z kolei ucieka na nerw i prowadzi do odczucia bólu. Jeśli jesteśmy przy kręgach, to jeśli z jednej stron się do siebie zbliżają, to analogicznie z drugiej muszą się oddalać. Tutaj z kolei dysk może wypaść. Oczywiście ból może być spowodowany czyś innym, np. problemami z biodrem lub zapaleniem kości krzyżowej. Może mieć też podłoże reumatoidalne lub zapalne.

Ból pleców w odcinku piersiowym

Tutaj mamy do czynienia też w największej mierze z długą pracą przy komputerze. Wysunięcia barków do przodu powoduje zamknięcie klatki piersiowej i nadmierne rozciągnięcie w tym odcinku pleców. Kolejną przyczyną może być nadwaga. Często towarzyszy tej dysfunkcji drętwienie rąk.

Ból pleców w odcinku szyjnym

Jeśli chodzi o odcinek szyjnym, to w największej mierze narażone na jego uraz będą osoby siedzące długo przed komputerami z głową skierowana do przodu. Pozycja ta powoduje przodopochylenie w tym odcinku, co z kolei prowadzi do bardzo dużych nacisków na kręgi w związku z pozycją głowy. Nasz organizm jest na tyle mądry, że w takim przypadku przykurcza mięśnie czworoboczne pleców. One z kolei starają się utrzymać kręgosłup w bezpiecznej pozycji. W przypadku bólu w tym odcinku niewskazane są masaże, ponieważ one doprowadzą do rozkurczenia mięśni spinających kręgosłup, a co za tym idzie będzie on niezabezpieczony i narażony na ogromne przeciążenia. W takim przypadku należy skontaktować się z fizjoterapeutą.

Rehabilitacja pleców

Jak już wiemy, ból pleców może wynikać z kręgosłupa, ale wcale nie musi. Najważniejsze jest szybkie skonsultowanie się z odpowiednim specjalistą, który postawi diagnozę i rozpocznie leczenie.

Ból pleców lekarz i rehabilitant

W przypadku dużego bólu bardzo ważne jest jak najszybsze wybranie się do ortopedy. W części przypadków niezbędne będzie dodatkowe badanie, a nie tylko konsultacja ortopedyczna. Do naszych specjalistów (w tym przypadku lekarza ortopedy) można umówić się m.in. przez ZnanyLekarz. Wystarczy kliknąć w ten link: kliknij

Ponadto bardzo ważne jest również rozpoczęcie odpowiedniej terapii. Musi być nie tylko skuteczna, ale i szybko rozpoczęta. Terapia manualna i ćwiczenia powinny przynieść spodziewaną ulgę, ale dodatkowo można je wspomóc terapią z Indiba Activ. Terapia ta nie tylko jest zupełnie bezbolesna, ale wręcz przyjemna. Ponadto ok. 4x szybciej Pacjent wraca do pełnej sprawności!