Chat with us, powered by LiveChat

Ból biodra

Leczenie biodra Warszawa | Rehabilitacja biodra Warszawa

Ból biodra

Coraz częściej spotykamy się z bólem biodra. Szacuje się, że aż 11% populacji po 35.roku życia na niego cierpi. W największej mierze są to osoby, które przekroczyły 50. rok życia, ale problem ten coraz częściej spotyka i ludzi młodszych. Wydawać by się mogło, że skoro tak dużo osób na niego cierpi, to jest to problem, który łatwo wyleczyć. Prawda jest jednak taka, że nie do końca tak jest. Ból biodra coraz częściej staje się jedną z głównych chorób ludzkości.

Dolegliwości bólowe związane z biodrem mogą prowadzić do degradacji tego stawu, a także do ograniczeń ruchowych.

Najczęstsze przyczyny

Jeżeli mamy wrażenie „trzaskającego biodra”, to bardzo możliwe, że mamy do czynienia z przykurczem mięśnia pośladkowego średniego. Należało by wtedy, przez odpowiednią terapię i ucisk, rozbić wskazany mięsień i doprowadzić do zaniku trzaskania.

Nierzadko ból jest spowodowany także przez inne dolegliwości, które tak łatwo wyleczalne nie są. Staw biodrowy jest jednym z największych w organizmie. Siłą rzeczy będzie narażony na przeciążenia. Nieważne, czy jesteśmy sportowcami zawodowymi czy siedzimy za biurkiem – uraz może nas dopaść w każdej chwili!

Z innych problemów najczęściej możemy wyróżnić:

  1. przeciążenie bioder przez nadmierną eksploatacje
  2. zapalenie ścięgien oraz stawów znajdujących się w pobliżu
  3. naciągnięcia pachwinowe (ten problem w największej mierze będzie dotyczył sportowców, którzy dużo biegają)
  4. bóle w okolicach stawu krzyżowo-biodrowego i miednicy, a także ból samego stawu krzyżowo-biodrowego
  5. dysplazja stawu biodrowego
  6. konflikt udowo-panewkowy

Jak leczyć?

Najprościej udać się do dobrego terapeuty, który postawi odpowiednią diagnozę. Bardzo ważne będzie zastosowanie odpowiednich technik rehabilitacyjnych, które mogą być wspomagane kinesiotapingiem, rozciąganiem i ćwiczeniami wzmacniającymi.

Należy pamiętać, że sam proces powrotu do sprawności może trochę potrwać. W takim przypadku z pomocą przychodzi nam Indiba Activ, która nie tylko regeneruje tkanki, ale zdecydowanie przyspiesza gojenie, leczenie i skraca czas powrotu do pełnej sprawności. Wszystkie te działania połączone ze sobą przyniosą pożądany efekt!

Endoproteza biodra

Niestety, czasami zdarza się, że przez zbyt duże zmiany zwyrodnieniowe musimy poddać się operacji. Zwyrodnienie stawu biodrowego, które może prowadzić do tego, że będziemy musieli skorzystać z endoprotezy dotyczy ok. 5% Europejczyków po 55. roku życia. Wtedy bardzo ważna będzie rehabilitacja, aby nie zaszły żadne szkodliwe zmiany oraz aby jak najszybciej powrócić do pełnej sprawności.

Wylecz ból biodra!

Nie czekaj, aż ból biodra skutecznie wyeliminuje Cię z życia. Postaw na najlepszych specjalistów i sprzęt w nowoczesnym i przystosowanym dla potrzeb Pacjenta ośrodku. Niech Twoimi biodrami zajmą się najlepsi specjaliści. Umów się już dziś: kliknij!