Chat with us, powered by LiveChat

USG ortopedyczne Warszawa

USG ortopedyczne narządu ruchu Warszawa | USG ortopedyczne Warszawa Wola

Masz problem z kolanem? A może z barkiem? Boli cię biodro? A może dolega Ci jeszcze coś innego i nie masz pojęcia skąd to się wzięło i jak temu zaradzić? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś. Z tego artykułu dowiesz się o wiele więcej na temat USG ortopedyczne Warszawa. Podpowiemy Ci, co zrobić, kiedy rehabilitacja nie przynosi pożądanych rezultatów i jak sobie poradzić z bólem. Zaczynamy!

Rehabilitacja nie pomaga, co dalej – USG ortopedyczne narządu ruchu Warszawa

Czasami zdarza się, że fizjoterapeuta nie potrafi sobie poradzić z bólem i dolegliwościami. Przychodzimy do niego na wizyty i nic. Niby praca z Pacjentem jest wykonana, ale ból cały czas jest odczuwalny. Nieważne, czy jest to ból kolana, barku, biodra czy czegoś innego – w każdym przypadku ważne staje się, aby odpowiednio zdiagnozować i zobrazować problem, np. za pomocą USG ortopedycznego. USG ortopedyczne można zastosować nie tylko w przypadku stawów, ale również w przypadku wszystkich tkanek miękkich (ścięgna i mięśnie).

Po badaniu USG ortopedycznym lekarz ortopeda ma całkowity obraz problemu. Ważne jest, aby sam zalecił odpowiednią rehabilitację lub skierował Pacjenta do odpowiedniego terapeuty, który będzie mu w stanie pomóc. Pacjent z kolei powinien ze sobą zabrać wszystkie dokumenty otrzymane od lekarza po USG ortopedycznym.

Jak się przygotować – USG ortopedyczne narządu ruchu Warszawa

Na szczęście USG ortopedyczne narządu ruchu w Warszawie nie jest czymś skomplikowanym dla dobrego specjalisty. Nie trzeba się również do niego przygotowywać jakoś szczególnie. Przed wizytą należy oczywiście poinformować lekarza ortopedę o wszystkich dolegliwościach oraz przedstawić pokrótce historię swoich dolegliwości. Ortopeda w pierwszej kolejności, przed wykonaniem USG ortopedycznego, poprosi nas o odsłonięcie miejsca z bólem oraz poprosi o położenie się lub zajęcie pozycji siedzącej na leżance. Następnie przystąpi do badania.

USG ortopedyczne trwa przeważnie 10-15 minut i jest bezbolesne. Lekarz ortopeda nakłada na część ciała Pacjenta objętą badaniem specjalny żel, po którym przesuwa specjalnie przystosowaną głowicę. Po zakończeniu badania Pacjent wyciera miejsce, na które był położony żel.

Na co najczęściej wykonujemy – USG ortopedyczne Warszawa

USG ortopedyczne narządu ruchu najczęściej wykonywane jest w przypadku bólu stawów, mięśni i innych tkanek miękkich. W zależności od rodzaju naszej pracy zawodowej i podejmowanej aktywności fizycznej, a ponadto od wieku i stanu zdrowia, wykonywane jest również na zdecydowanie większą ilość stawów, ścięgien czy mięśni.

USG ortopedyczne w przypadku biegaczy najczęściej wykonuje się na obolałe grupy mięśniowe, kolana, staw skokowy i biodra, ale już w przypadku osób spędzających zdecydowanie więcej czasu w pozycji siedzącej USG ortopedyczne wykonujemy głównie na bark czy nadgarstek (praca przy komputerze).

Z kolei u osób starszych USG ortopedyczne najczęściej wykonywane są na stawy biodrowe i bark.

Zalety – USG ortopedyczne Warszawa

Najważniejszą zaletą USG ortopedycznego jest fakt, że lekarz może na bieżąco sprawdzać, jak zachowują się badane struktury. To właśnie dlatego badanie to jest jednym z najdoskonalszych i najlepszych, jakie są dostępne na rynku. Dodatkowo na USG ortopedyczne nie potrzeba skierowania, a to w głównej mierze ułatwia do niego dostęp. Wiadomo, że czym wcześniej rozpoczniemy rehabilitację, tym lepiej. USG ortopedyczne jest również bezpieczne – mogą je wykonywać również osoby z rozrusznikiem serca i kobiety w ciąży. Niemniej jednak o wszystkich dolegliwościach należy poinformować lekarza przed wykonaniem badania.

Cena – USG ortopedyczne narządu ruchu Warszawa

Ceny za wykonanie USG ortopedycznego są bardzo różne i zależą od wielu czynników – głównie od jakości urządzenia. Z naszym cennikiem można zapoznać się klikając tu: kliknij

Dodatkowe usługi – USG ortopedyczne narządu ruchu Warszawa

Oprócz USG ortopedycznego w naszej Placówce można skorzystać z szeregu innych zabiegów, takich jak: rehabilitacja indywidualna, masaż, konsultacje ortopedyczne, blokady, iniekcje dostawowe i domięśniowe, zakładanie gipsu oraz wiele więcej.