Chat with us, powered by LiveChat

Ortopeda Warszawa Wola

Ortopeda Warszawa Wola | USG Warszawa Wola

Lekarz ortopeda to w największym skrócie specjalista od narządu ruchu. Zajmuje się nie tylko urazami, ale i schorzeniami wynikającymi z różnych przyczyn. Bardzo ważne jest, aby jak najwcześniej udać się ze swoimi dolegliwościami do odpowiedniego specjalisty, który, przeprowadzając odpowiednie badania, podejmie leczenie lub skieruje do nas do fizjoterapeuty. Wszystkim naszym Pacjentów staramy się pomóc w sposób jak najmniej inwazyjny – rozumiemy, że operacja jest ostatecznością. Szczególnie dużo pracy ma ortopeda na warszawskiej Woli, ale więcej o tym w dalszej części artykułu. W związku z tym w naszym Centrum podejmujemy wszystkie działania, aby Pacjent wrócił do pełnej sprawności najszybciej, jak się da oraz żeby nie była potrzebna interwencja chirurgiczna. Ortopeda Warszawa Wola – tylko w Salveo Medical Care Warsaw!

Zadania – ortopeda Warszawa Wola

Lekarz ortopeda ma bardzo wiele zadań do wykonania w swojej pracy, a do głównych z nich możemy zaliczyć:

 1. przeprowadzanie badań elementów układu ruchu
 2. udzielanie pomocy po urazach, skręceniach, zwichnięciach i złamaniach
 3. współpraca z innymi lekarzami i fizjoterapeutami
 4. interpretacja otrzymanych od Pacjenta wyników badań
 5. leczenie i rehabilitacja wad układu ruchu

USG Warszawa Wola | Ortopeda Warszawa Wola

Przyjmujący u nas specjaliści w swojej pracy wykorzystują najnowocześniejszy sprzęt USG. Dzięki niemu są w stanie określić, jak najlepiej poradzić sobie z dolegliwościami.  USG obejmuje:

 1. bark oraz stawy barkowe
 2. kości (kości długie, żebra, mostek)
 3. mięśnie, tkanki podskórne, ścięgna
 4. nadgarstek
 5. stawy ręki
 6. staw biodrowy u dorosłego
 7. staw kolanowy, łokciowy, ramienno/barkowy
 8. skokowy
 9. śródręcza i palców
 10. stopy
 11. ścięgna Achillesa

Jeśli chodzi o USG dotyczące medycyny pracy, to wykonujemy: staw biodrowy, kolanowy, łokciowy, barkowy, skokowy

Ortopeda Warszawa Wola
Lek. Dzmitry Voran – ortopeda Warszawa Wola (Salveo Medical Care Warsaw)

Kiedy się udać – ortopeda Warszawa Wola

Do ortopedy powinniśmy się udać niezwłocznie, kiedy odczujemy taką potrzebę. Może być ona spowodowana świeżą kontuzją lub odnowionym problemem. Główne przyczyny wizyt w gabinetach ortopedycznych, to:

 1. nastąpił nagły uraz
 2. mamy bóle i dysfunkcje kręgosłupa, wady postawy, płaskostopie, niedowład kończyn, stawów oraz wiele innych
 3. mamy wady wrodzone układu ruchu
 4. w przypadku choroby przewlekłej
 5. po zabiegu chirurgicznym
 6. potrzebujemy rehabilitacji

Dobry lekarz ortopeda – po czym go poznać – ortopeda Warszawa Wola

Dobry ortopeda na warszawskiej Woli powinien nie tylko mieć bardzo dużą wiedzę i cały czas się dokształcać (wiadomo, że jest to bardzo ważne), ale powinien też podchodzić przyjaźnie do Pacjenta. Oczywiście znaczna część lekarzy taka jest, ale część z nich wręcz przeciwnie. Po wejściu do gabinetu czujemy się wręcz, jak intruzi. Przede wszystkim powinniśmy zostać wysłuchani, a ortopeda powinien dołożyć wszelkich starań, aby nam pomóc. Niezależnie od tego, czy lekarz przyjmuje prywatnie, czy na NFZ – dobra opieka to podstawa. 

Czas oczekiwania, czyli ortopeda prywatny czy na NFZ – ortopeda Warszawa Wola

Bardzo dużym problemem wielu Pacjentów jest czas oczekiwania na wizytę, a to w dalszym rozrachunku może prowadzić do pogorszenia się stanu zdrowia. Stajemy przed wyborem, czy wybrać „darmową” opiekę z NFZ, czy udać się prywatnie. Tak, jak było zaznaczony wyżej – nie powinno to mieć znaczenia, jakiego lekarza wybieramy. Każdy powinien leczyć tak samo. I w większości przypadków tak jest, ponieważ nie od Placówki zależą kwalifikacje specjalisty, a od niego samego. Nie jest też powiedziane, że wizyta kosztująca nas 400 zł na 10-minutową poradę będzie lepsza, niż 30-minutowa wizyta za 100 zł lub wizyta na NFZ. Warto jednak rozważyć wizytę prywatną, ponieważ na pewno będzie szybsza i raczej znajdziemy specjalistę w obrębie swojego miejsca zamieszkania jeszcze tego samego dnia.

Kolejki – ortopeda Warszawa Wola

Sprawdziliśmy, ile czeka się w publicznych ośrodkach na wizytę u lekarza ortopedy na warszawskiej Woli. Jeżeli stan jest PILNY, to najszybszy wolny termin był ustalany na 2 tygodnie do przodu! W dwóch Placówkach trzeba było czekać aż PÓŁ ROKU! Z jednej strony szczególnie nie powinno to dziwić, ale z drugiej 1/3 ortopedów w Polsce jest w wieku emerytalnym, więc za kilka lat te kolejki będą jeszcze dłuższe. Coraz ciężej będzie też utrzymać ich w ramach publicznej służby zdrowia, ponieważ sami będziemy chcieli być szybciej leczeni i wspomniani lekarze założą swoje gabinety prywatne. Nieco lepiej jest, gdy zamiast frazy „ortopeda Warszawa Wola” wyszukamy „ortopeda Warszawa”. Wtedy kolejki się skrócą, a w niektórych przypadkach będzie możliwość przyjęcia tego samego dnia! Na dzień pisania tego artykułu był jeden taki szpital – na Wawrze.

Co zrobić, aby skutecznie się leczyć – ortopeda Warszawa Wola

Pytanie z nagłówka jest ciężkim pytaniem. Z kilku powodów, ale głównym jest fakt, że każdy powinien świadomie i samodzielnie podjąć decyzję, z jakiej opieki chce skorzystać. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o jak najlepszą higienę życia oraz wystrzegać się urazów, aby w gabinetach lądować jak najrzadziej. Powinniśmy również pamiętać, ile mamy lat i że z wiekiem nasze kości, mięśnie i stawy stają się coraz bardziej skostniałe. Ponadto od pewnego wieku kości nie zrastają się już tak szybko, a mięśnie zrywają się o wiele częściej.

Cennik 

Konsultacja i zabiegi lekarskie: cennik

USG: cennik

Kwas hialuronowy: cennik