Chat with us, powered by LiveChat

Konsultacje ortopedyczne Warszawa

Konsultacje ortopedyczne Warszawa

Lekarz ortopeda – jest to specjalista, który zajmuje się w największym skrócie narządem ruchu. Zajmuje się zarówno urazami, a także i schorzeniami wynikającymi z różnych przyczyn ortopedycznych. Ważne jest to, aby jak najszybciej udać się ze swoimi dolegliwościami do odpowiedniego ortopedy, który postawi odpowiednią diagnozę. Przeprowadzając odpowiednie badania, podejmie również leczenie lub skieruje do nas do odpowiedniego terapeuty. W naszej Placówce na warszawskiej Woli staramy się pomóc w sposób jak najmniej inwazyjny – rozumiemy, że operacja to ostateczność. W związku z tym w naszym Klinice podejmujemy wszystkie działania, aby Pacjent wrócił do pełnej sprawności. Rozumiemy też, że powinien wrócić do niej jak najszybciej i jeśli się da, to żeby nie była potrzebna interwencja chirurgiczna. Konsultacje ortopedyczne Warszawa – tylko w Salveo Medical Care Warsaw!

Zadania ortopedy – konsultacje ortopedyczne Warszawa

Zadania, które ma przed sobą lekarz ortopeda, podczas konsultacji ortopedycznych to w głównej mierze:

 1. przeprowadzanie badań elementów układu ruchu
 2. udzielanie pomocy po urazach, skręceniach, zwichnięciach i złamaniach
 3. współpraca z innymi lekarzami i fizjoterapeutami
 4. interpretacja otrzymanych od Pacjenta wyników badań
 5. leczenie i rehabilitacja wad układu ruchu

Oczywiście nie są to wszystkie zadania, które ma przed sobą ortopeda podczas konsultacji ortopedyczne. Ponad to, co zostało wymienione wyżej, wykonuje bardzo dużo mniejszych zabiegów, a także zabiegi chirurgiczne.

USG a konsultacje ortopedyczne Warszawa

Przyjmujący u nas specjaliści wykonują również badania ultrasonograficzne. Dzięki nie można określić, jak najlepiej poradzić sobie z dolegliwościami.  USG to obejmuje:

 1. bark oraz stawy barkowe
 2. kości (kości długie, żebra, mostek
 3. nadgarstek
 4. stawy ręki
 5. mięśnie, tkanki podskórne, ścięgna
 6. staw biodrowy u dorosłego
 7. skokowy
 8. staw kolanowy, łokciowy, ramienno/barkowy
 9. śródręcza i palców
 10. ścięgna Achillesa
 11. stopy
Konsultacje ortopedyczne Warszawa
Lek. Dzmitry Voran – konsultacje ortopedyczne Warszawa (Salveo Medical Care Warsaw)

Jeśli chodzi o USG dotyczące medycyny pracy, to wykonujemy: staw biodrowy, kolanowy, łokciowy, barkowy, a także skokowy

Konsultacje ortopedyczne Warszawa – kiedy się udać?

Do ortopedy na konsultacje ortopedyczne w Warszawie powinniśmy udać się wtedy, kiedy odczuwamy jakiekolwiek dolegliwości. Czym wcześniej do niego przyjdziemy, tym większa będzie szansa na wyleczenia. Główne powody, których nie wolno lekceważyć, to:

 1. mamy bóle i dysfunkcje kręgosłupa, wady postawy, płaskostopie, niedowład kończyn, stawów oraz wiele innych
 2. nastąpił nagły uraz
 3. mamy wady wrodzone układu ruchu
 4. po zabiegu chirurgicznym
 5. w przypadku choroby przewlekłej
 6. potrzebujemy rehabilitacji

Cennik konsultacji ortopedycznych Warszawa w Salveo

Konsultacja i zabiegi lekarskie: cennik

USG: cennik

Kwas hialuronowy: cennik

Dobry lekarz ortopeda – po czym go poznać – konsultacje ortopedyczne Warszawa

Dobrze przeprowadzone konsultacje ortopedyczne na warszawskiej Woli powinny być przeprowadzone nie tylko przez lekarza, który ma bardzo dużą wiedzę i cały czas się dokształcać (wiadomo, że jest to bardzo ważne), ale powinien też podchodzić przyjaźnie do Pacjenta. Oczywiście znaczna część lekarzy ortopedów taka jest, ale część z nich wręcz przeciwnie. Po wejściu do gabinetu czujemy się wręcz, jak intruzi. Przede wszystkim powinniśmy zostać wysłuchani, a sam lekarz ortopeda powinien dołożyć starań, aby nam pomóc wyjść z problemu. Niezależnie od tego, czy lekarz przyjmuje prywatnie, czy na NFZ – dobra opieka lekarska to podstawa.

Czas oczekiwania, czyli ortopeda prywatny czy na NFZ – konsultacje ortopedyczne Warszawa

Bardzo dużym problemem wielu Pacjentów jest czas oczekiwania na wizytę. W dalszym rozrachunku może prowadzić to do pogorszenia się stanu zdrowia Pacjenta. Stajemy przed wyborem, czy wybrać „darmową” opiekę na NFZ, czy może udać się na wizytę prywatną. Tak, jak było zaznaczony wyżej – nie powinno to mieć znaczenia, jakiego lekarza wybieramy. Każdy powinien leczyć tak samo. I w większości przypadków tak jest, gdyż to nie od Placówki zależą kwalifikacje specjalisty, do którego idziemy, ale od niego samego. Nie jest też powiedziane, że wizyta kosztująca nas kilkaset złotych za 10-minutową poradę będzie lepsza, niż wizyta 30-minutowa za 100 zł lub wizyta na NFZ. Warto jednak rozważyć opcję prywatną, ponieważ na pewno będzie szybsza i raczej znajdziemy specjalistę w obrębie swojego miejsca zamieszkania jeszcze tego samego dnia.

Kolejki – konsultacje ortopedyczne Warszawa

Sprawdziliśmy, ile czeka się w publicznych ośrodkach na wizytę u lekarza na konsultację ortopedyczną w Warszawie na Woli. Jeżeli stan jest PILNY, to najszybszy wolny termin był ustalany na 2 tygodnie do przodu! W dwóch Placówkach trzeba było czekać aż PÓŁ ROKU na wizytę! Jest to coś nieprawdopodobnego. Z jednej strony szczególnie nie powinno to dziwić, ale z drugiej 1/3 lekarzy ortopedów w Polsce jest w wieku emerytalnym, więc za kilka lat te kolejki będą jeszcze dłuższe. Coraz ciężej będzie też utrzymać ich w ramach publicznej służby zdrowia, ponieważ sami będziemy chcieli być szybciej leczeni i wspomniani lekarze założą swoje gabinety prywatne. Nieco lepiej jest, gdy zamiast frazy „konsultacja ortopedyczna w Warszawie na Woli” wyszukamy „konsultacja ortopedyczna w Warszawie”. Wtedy kolejki się skrócą, a w niektórych przypadkach będzie możliwość przyjęcia tego samego dnia! Na dzień pisania tego artykułu był jeden taki szpital – na warszawskim Wawrze.

Co zrobić, aby skutecznie się leczyć – konsultacje ortopedyczne Warszawa

Pytanie z nagłówka jest ciężkim pytaniem. Z kilku powodów, ale głównym jest fakt, że każdy powinien świadomie i samodzielnie podjąć decyzję, z jakiej opieki chce skorzystać. Przede wszystkim sami powinniśmy zadbać o jak najlepszą higienę życia oraz wystrzegać się urazów, aby w gabinetach lądować jak najrzadziej. Musimy również pamiętać, ile mamy lat i że z wiekiem nasze kości, mięśnie i stawy stają się coraz bardziej skostniałe. Ponadto od pewnego wieku kości nie zrastają się aż tak szybko, a mięśnie zrywają się o wiele częściej.