Chat with us, powered by LiveChat

Zapalenie zatok przynosowych

Zapalenie zatok przynosowych a Indiba Activ | Leczenie zatok Warszawa

Zapalenie zatok – Indiba Activ ma zastosowanie nie tylko w fizjoterapii i rehabilitacji, ale również w terapii zapalenia zatok przynosowych. Problem ten pojawia się przez zapalenie błony śluzowej nosa i zatok przynosowych. Jest to jedna z najczęstszych chorób górnych dróg oddechowych, a dotyka coraz większej części populacji.

Przyczyny zapalenia zatok

 1. krzywa przegroda nosowa,
 2. infekcja górnych dróg oddechowych,
 3. polipy,
 4. niewyleczone zęby,
 5. alergia,
 6. nieprawidłowa budowa zatok

Odmiany zapalenia zatok

Wyróżniamy dwie postaci zapalenia zatok: ostre i przewlekłe. Bardzo często zapalenie zatok poprzedza przeziębienie bądź alergia, którym towarzyszy katar oraz podrażnienia błony śluzowej, ale i uciążliwy ból w okolicy nosa i czoła. Pojawia się wtedy bardzo często uczucie ucisku w okolicach nosa, zapchanie go lub nadmierne wydzielanie śluzu. Czasami dochodzi do tego gorączka. Dolegliwości zazwyczaj towarzyszą kilka dni, zaś w przypadku dalszego utrzymywania się objawów może rozwinąć się infekcja i wywołać ostre zapalenie zatok. Gdy zapalenie zatok pojawia się często lub trwa powyżej 3 miesięcy, wówczas nazywane jest przewlekłym.

Objawy zapalenia zatok

 1. ból w obrębie twarzy,
 2. uczucie ucisku w okolicach nosa,
 3. uczucie zapchania nosa,
 4. zatkany nos lub nadmierny wyciek z nosa,
 5. zmiana koloru wydzieliny z nosa,
 6. utrata powonienia,
 7. bóle głowy,
 8. zmęczenie, osłabienie

Jak wygrać z zapaleniem zatok?

Na wyżej wymienione problemy bardzo skuteczna jest terapia z Indiba Activ, która to znakomicie sprawdza się w leczeniu dolegliwości związanych z zatokami nosowymi. Długość leczenia uzależniona jest od zaawansowania schorzenia, ale efekty odczuwalne dla Pacjenta są już po pierwszym zabiegu.

Dzięki swoim właściwościom Indiba rozrzedza wydzielinę i udrażnia zatoki, działa przeciwbólowo, a także przeciwzapalnie. Stymuluje również kolagen i pobudza komórki do detoksykacji oraz pełnego oczyszczenia zatok.